Otomasyon

Üretim veya nakliye sırasında ekipman ve malların kaldırılması, vinçler tarafından gerçekleştirilen tüm ağır endüstrilerde ortak bir işlevdir. Çalışma koşullarında güvenliği ve operasyonlardaki verimliliği iyileştirme dürtüsü, vinçlerin ağır endüstrilerin iyileştirilmesine giderek daha fazla katkıda bulunduğu anlamına gelir.

En yaygın endüstriyel vinçlerden bazıları, gezer köprülü vinçler ve portal vinçlerdir. Bu vinçlerde yük, kablolarla bir kavrama cihazından asılır ve bir sarkaç gibi davranır. Bu sallanan yükler bir güvenlik tehlikesidir ve vinç yapısına ek baskı uygular. Sallanma kontrol çözümü, elektrik motorunun girişindeki bir AC sürücü kullanarak hareketi yakından düzenlemektir.

 AC Sürücü Endüstriyel Uygulamalar

Teknoloji geliştikçe, hem vinç üreticileri hem de kullanıcılar vinçlerini güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırmalıdır. Bu, özellikle tavan vinci uygulamaları için tasarlanmış ve ayarlanmış ürünler gerektirir. Vinç sistemlerinde ac sürücü, kontrol sistemi arasındaki koordinasyon, güvenli çalışma için çok önemlidir. AC sürücü serileri, yeni vinç ve kaldırma uygulamalarınıza uygun performans ve gücü sağlar. Küçük, hassas yüklerden birkaç yüz ton erimiş çeliğe kadar güvenilir ve güvenilir vinç operasyonu sağlayan sürücülere sahiptir. Tipik endüstriyel uygulamalar şunları içermektedir;

-Çelik bobinler, şerit ve levha

-Kağıt üretimi ve işleme

-Toplu gıda işleme

-Otomotiv endüstrisi

-Yapı malzemeleri

Otomatikleştirilmiş depolama ve geri alma depo sistemleri, modern lojistikte önemli bir bileşendir. Süpermarketler, üreticiler, ithalat ve ihracat şirketleri ve genel lojistik şirketleri, müşterilerine hizmet verebilmek için geniş depolama kapasitesine ihtiyaç duymaktadır. Sürücülerimiz, dünya çapında depo vinç sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 AC Sürücü Özellikleri ve Faydaları

  • Yerleşik vince özel özellikler sayesinde kolay devreye alma,
  • Başlatma ve rampa sırasında sarsıntı veya salınım olmadan sorunsuz çalışma,
  • Hız-tork paylaşımı veya yük düşme kontrolü aracılığıyla araba ve seyahat uygulamaları için tandem yük dengeleme,
  • Tandem vinç, iki vinç arasında şaft hızını senkronize etme,
  • Açık döngü veya kapalı döngü kontrolü seçimi,
  • Sorunsuz çalışma ve optimum güvenlik için mekanik fren,
  • Bir yükün düşürülmesi durumunda kontrollü durma,
  • Son derece stabil enine hareket sağlamak için salınım önleyici kontrol,
  • Entegre vinç güvenlik yazılımı, fonksiyonel güvenlik DURDURMA işlevleriyle yasal uyumluluk sağlar.
  • Güvenli Tork Kapatma, SS1, SS2, SQS

Yazar

Saypro

Dünya devlerinin global tecrübesini yerel tecrübemizle birleştirerek çıktığımız bu yolda, kısa bir zamanda birçok projeye imzamızı attık. Verdiğimiz hizmetin kalitesini sağladığımız ürünlerin çeşitliliği, verimi ve yalınlığı ile birleştirdiğimizde ortaya çıkan sonuç herkesi fazlasıyla memnun etti. Bu vizyonla Saypro olarak, elektriğin olduğu her yerde sizlere en iyi çözümü sunmak için tüm gayretimiz ile çalışmaya devam ediyoruz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir