Şalt Koruma

Pano imalatı birçok bileşenin aynı anda düşünülmesi gerektiren zorlayıcı bir süreçtir. Mühendislik, iş gücü, malzeme temel olarak bir panonun maliyetindeki temel unsurlardır. Maliyet tasarrufu dendiğinde ise akla ilk gelen daha az kablolama, daha az kurulum süresi ve test süreleri akla gelir. Birçok kişinin aklına ise kontaktör gelmeyecektir. Ancak günümüzde kontaktörler modern teknolojileri sayesinde, sizlere ciddi maliyet avantajı yaratabilir. Kontaktörlerin üstün mühendislik teknolojileri sayesinde nasıl maliyetleri düşürdüğüne bakalım.

İlginizi Çekebilir: LG Kontaktör

Universal Bobin Kullanımı

Eskiden kontaktörler AC veya DC bobine sahipti. Bu da pano üretirken doğru AC veya DC gerilim için ürün ve tasarım seçiminde kaybolmanıza neden oluyordu. Farklı Hertz ve gerilim aralıklarına sahip bobinleri bulmak işletmeler için her zaman kolay olmuyordu. Modern kontaktörler ya AC ya da DC çalışan geleneksel bobinleri artık kullanmıyorlar. Yeni,  üniversal bobinler bir bobin içerisinde hem AC hem de DC güç özelliklerine sahip. Üstelik bu bobinlerin daha yüksek gerilim seviyesinde çalışmasını sağlayarak, ürün seçimini kolaylaştırıyor.

Yeni bobin tasarımlarının bir diğer önemli özelliği düşük güç tüketimidir. Geçmiş de kullanılan ürünlere baktığımız zaman bugün kullanılan yenilikçi bobinler %40’a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Kontaktörlerin bu denli az enerji tüketmesi diğer pano bileşenlerinin de daha az güçte seçilmesini sağlar. Özellikle kontrol trafosu ve güç kaynağı maliyetleriniz düşer.

Kompakt Tasarım

Günümüz dünyasında en önemli trendlerden biri minyatürleşme. Daha az maliyetli panolar yapmanın en önemli yollarından biri de pano boyutlarını küçültme. Yenilikçi güç elektroniği teknolojisi sayesinde kontaktör boyutları %25, ağırlıkları ise %50’ye varan oranda azaldı. Bu da panonuzda diğer bileşenlere daha çok yer açarak önemli derecede tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca modern kompakt kontaktörler iş gücü ve nakliye masraflarını da aşağıya çeker.

LS Electric Kontaktörler

LS Electric Kontaktörler güç devresi ve kumanda devresi ile cihazların güç devrelerini anahtarlamada kullanılırlar. Yüksek performanslı ve çevresel cihazlarla mükemmel bir uyumluluğa sahip olan MC serisi kontaktörlerimiz ile sizlere tek dokunuşla bağlantı, basit kablolama ve kolay bakım gibi daha birçok avantajlar sunar.

Özellikler

  • Nominal akım 6 ~ 800A
  • AC/DC universal bobin
  • Motor koruma şalterleri ile uyumlu
  • Kompakt boyutlar
  • KEMA, UL/CSA, CE sertifikalarına sahip
  • DIN raya kolay montaj imkânı
  • 4’lü terminal tipi: Bobini kolay bağlama imkânı
  • Modül tipi vida terminali

Yazar

Saypro

Dünya devlerinin global tecrübesini yerel tecrübemizle birleştirerek çıktığımız bu yolda, kısa bir zamanda birçok projeye imzamızı attık. Verdiğimiz hizmetin kalitesini sağladığımız ürünlerin çeşitliliği, verimi ve yalınlığı ile birleştirdiğimizde ortaya çıkan sonuç herkesi fazlasıyla memnun etti. Bu vizyonla Saypro olarak, elektriğin olduğu her yerde sizlere en iyi çözümü sunmak için tüm gayretimiz ile çalışmaya devam ediyoruz.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir