conveyor-1280x768.jpeg

Mayıs 5, 2021by Saypro Elektrik0

Gıda paketleme uygulamaları ve bunun yanında e-ticaretin hızla artması ile konveyör sistemlerine olan talebi giderek arttırıyor. Verimli bir üretim veya hatasız bir lojistik faaliyetinin temelinde hız kontrol cihazları yer alıyor desek hata etmiş olmayız. Bu yazımızda ac sürücülerin konveyör hatlarına ne gibi avantajlar getirdiğini inceliyoruz.

Uygulamanızı Çeşitlendirin

İyi bir hız kontrol cihazı konveyör hatları için farklı uygulamalar sunar. Açık veya kapalı döngü uygulaması ile  motora istenen hız ve torkta çalışması için hangi çıktının verileceğini seçebilirsiniz. Dahası, modern sürücüler üç fazlı senkron motorların yanı sıra asenkron motorlar ve relüktans motorlarla da eşleşebilir. İkinci motorların verimliliği artırdığı ve enerji tasarrufu sağladığı görülmüştür.

Daha Dijital ve Yönetilebilir Sistemler

Günümüz otomasyonunda haberleşme artık her şey. Günümüzün gittikçe artan bağlantılı endüstriyel ortamlarında güncel kalmak, çeşitli ağ topolojileriyle entegre olabilen ekipman gerektirir. Modern AC sürücüler, üretkenliklerini ve verimliliklerini artırmak için Modbus TCP, Ethernet / IP, ProfiNet, EtherCAT ve Powerlink gibi Ethernet protokolleri gibi taşıma uygulamalarına uyum sağlamak için çeşitli yerleşik standart protokollere sahiptir. Bu da konveyor hatlarınızın otomasyon sisteminize kolayca entegre edilmesini sağlarken, daha dijital ve yönetilebilir bir yapıya sahip olursunuz.

Daha Fazla Güvenlik

AC sürücüler, iş ve işçi güvenliği göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Global makine güvenliği standartlarına (yani EN ISO 13849-1) uymak için, standart olarak yerleşik güvenli tork kapatma ve güvenli durdurma kategorisi 1, güvenli durdurma kategorisi 2, güvenli çalıştırma durdurma, güvenli gibi tam bir isteğe bağlı güvenlik modülü yelpazesi bulabilirsiniz. Maksimum hız kontrolü, güvenli sınır hızı,  güvenli yön ve güvenli fren kontrolü ac sürücülerin sunduğu tedbirlerin başında gelir.

Daha Basit ve Ölçeklendirilebilir Sistemler

AC sürücüler, yerleşik işlevlere sahip bileşenlerin sayısını azaltarak konveyör sistemlerini daha modüler ve basit bir hale getirebilir. Örneğin, bir AC sürücüyü belirli bir uygulamaya entegre etmeye yardımcı olan yerleşik programlanabilir mantık işlevlerini kullanarak PLC’ye olan ihtiyacı en aza indirebilirsiniz. Zengin arayüzler, genişletilmiş I/O’lar, darbe dizisi giriş / çıkış kontrolü ve gömülü kodlayıcı seçenekleriyle diğer cihazları da kullanmayarak yerden ve maliyetten tasarruf edebilirsiniz.


son.jpeg

Nisan 16, 2021by Saypro Elektrik3

Yeni Bir Yol Yeni Başlangıçlar mottosu ile 8 Şubat 2021 itibari ile LS Electric’in Endüstriyel Otomasyon – İnverter Distribütörlüğünü üstlendiğimiz bu süreçte, ürünlerimiz stoklarımıza girmekte olup 2021 Yılı Otomasyon (Sürücü) fiyat listemiz yayınlanmıştır. Uzman ve deneyimli kadromuz ve geniş bayi ağımızla ürün seçiminden, projelendirme ve teknik desteğe her zaman Saypro Elektrik ailesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat listesini indirmek için tıklayınız.


4.jpeg

Nisan 3, 2021by Saypro Elektrik5

Tüm dünyayı bir yılı aşkın süredir etkisi altına alan Covid-19 salgını ve bununla birlikte yaşanan küresel ekonomik  durgunluk tüm firmaları derinden etkiledi. Tedarik zincirlerinde yaşanan bozulmalar ve artan ham madde fiyatları birçok temel tedarik ürünün fiyatlarında ciddi artışlara yol açtı. LS Electric tüm bu yaşanan gelişmeler karşısında ürün fiyatlarında değişikliğe gitmek zorunda kalmıştır. Bu gelişme ile birlikte  Saypro Elektrik olarak bizler de fiyatlarımızda değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz.

Nisan 2021 tarihli fiyat listemiz tüm müşterilerimize e-mail ile gönderilecektir.  Fiyat Listesini e-mail olarak alamayan müşterilerimiz, yeni fiyat listemize bu adresi ziyaret ederek ulaşabilirler. Yeni fiyat listemiz 9 Nisan 2021 tarihi itibari ile geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar olan siparişlerde Ağustos 2020 tarihli fiyat listemizden siparişler alınacaktır.

Saypro Elektrik olarak deneyimli ve uzman kadromuzla her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatır, sağlıklı günler dileriz. 


uygulama-1280x933.jpeg

Nisan 3, 2021by Saypro Elektrik0

Motor, Fan, pompa gibi sistemler dünya genelinde elektrik enerjisinin kullanımında en öne sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle bu sistemlerin verimli bir şekilde kullanılması enerji tasarrufu büyük önem taşımaktadır. AC sürücülerle bu sistemler en optimum şekilde kontrol edilirken, enerji verimliliği maksimum seviyede tutulur. Bu yazımızda projelerinizde neden LS Electric sürücü kullanmalısınız daha yakından baktık.

1-Kompakt Yapı

Endüstride minyatürleşme tüm alanlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle pano ve işçilik maliyetlerini azaltmanın en iyi yöntemlerinde biri daha kompakt ürünler kullanmaktan geçiyor. LS sürücüler,  kompakt yapıları sayesinde yer sorunu olan projelerde dahi iyi bir çözümdür.

2-Devreye Alma ve Montaj

AC Sürücülerin devreye alınma zahmeti ürün seçiminde bir diğer önemli unsurdur. LS sürücüler kolay kurulum sihirbazı ile daha önce bu konuda tecrübesi olmayan kişilere dahi kolaylık sağlar. Bu durum proje maliyetlerinden işçilik kaleminin azalmasını sağlar. Ek olarak yan yana montaj özellikleri dar alanlarda kullanıcılara kolaylık sağlar.

3-Entegrasyon

AC sürücülerin otomasyon sistemlerine tam entegrasyonu artık olmazsa olmaz hale gelmiştir. Ethernet/IP, Bacnet, profinet gibi haberleşme protokolleri LS sürücüler için standarttır. Bu sayede çok daha geniş kapsamlı bir enerji verimliliği ve otomasyon çözümü sağlanmış olur.

4-Motordan Bağımsız Kontrol

Her alanda teknoloji sürekli geliştiği gibi elektrik motorları da sürekli gelişiyor ve dönüşüyor. Geleneksel endüksiyon motorları ile projelerde daha sık karşılaşılsa da, kalıcı mıknatıslı (PM) motorlar, senkron relüktans (SynRM) motorlar veya  özel motor kontrol algoritmalarına sahip motorlarda yaygınlaşıyor. LS Electric sürücüler, geniş ürün gamı ile ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılıyor.

5-Zorlu Koşullara Dayanıklılık

AC Sürücüler çoğu zaman en zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılırlar. LS Electric sürücüler, dayanıklı ürün yapısı, dahili EMC filtresi, yüksek IP koruma sınıfı, üstün kaliteli kondansatörleri sayesinde hem zorlu koşullarda üstün performans sağlarlar, hem de uzun yıllar sizlere harika bir çözüm sunar.


vinc-1280x854.jpg

Üretim veya nakliye sırasında ekipman ve malların kaldırılması, vinçler tarafından gerçekleştirilen tüm ağır endüstrilerde ortak bir işlevdir. Çalışma koşullarında güvenliği ve operasyonlardaki verimliliği iyileştirme dürtüsü, vinçlerin ağır endüstrilerin iyileştirilmesine giderek daha fazla katkıda bulunduğu anlamına gelir.

En yaygın endüstriyel vinçlerden bazıları, gezer köprülü vinçler ve portal vinçlerdir. Bu vinçlerde yük, kablolarla bir kavrama cihazından asılır ve bir sarkaç gibi davranır. Bu sallanan yükler bir güvenlik tehlikesidir ve vinç yapısına ek baskı uygular. Sallanma kontrol çözümü, elektrik motorunun girişindeki bir AC sürücü kullanarak hareketi yakından düzenlemektir.

 AC Sürücü Endüstriyel Uygulamalar

Teknoloji geliştikçe, hem vinç üreticileri hem de kullanıcılar vinçlerini güvenli ve güvenilir bir şekilde çalıştırmalıdır. Bu, özellikle tavan vinci uygulamaları için tasarlanmış ve ayarlanmış ürünler gerektirir. Vinç sistemlerinde ac sürücü, kontrol sistemi arasındaki koordinasyon, güvenli çalışma için çok önemlidir. AC sürücü serileri, yeni vinç ve kaldırma uygulamalarınıza uygun performans ve gücü sağlar. Küçük, hassas yüklerden birkaç yüz ton erimiş çeliğe kadar güvenilir ve güvenilir vinç operasyonu sağlayan sürücülere sahiptir. Tipik endüstriyel uygulamalar şunları içermektedir;

-Çelik bobinler, şerit ve levha

-Kağıt üretimi ve işleme

-Toplu gıda işleme

-Otomotiv endüstrisi

-Yapı malzemeleri

Otomatikleştirilmiş depolama ve geri alma depo sistemleri, modern lojistikte önemli bir bileşendir. Süpermarketler, üreticiler, ithalat ve ihracat şirketleri ve genel lojistik şirketleri, müşterilerine hizmet verebilmek için geniş depolama kapasitesine ihtiyaç duymaktadır. Sürücülerimiz, dünya çapında depo vinç sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 AC Sürücü Özellikleri ve Faydaları

  • Yerleşik vince özel özellikler sayesinde kolay devreye alma,
  • Başlatma ve rampa sırasında sarsıntı veya salınım olmadan sorunsuz çalışma,
  • Hız-tork paylaşımı veya yük düşme kontrolü aracılığıyla araba ve seyahat uygulamaları için tandem yük dengeleme,
  • Tandem vinç, iki vinç arasında şaft hızını senkronize etme,
  • Açık döngü veya kapalı döngü kontrolü seçimi,
  • Sorunsuz çalışma ve optimum güvenlik için mekanik fren,
  • Bir yükün düşürülmesi durumunda kontrollü durma,
  • Son derece stabil enine hareket sağlamak için salınım önleyici kontrol,
  • Entegre vinç güvenlik yazılımı, fonksiyonel güvenlik DURDURMA işlevleriyle yasal uyumluluk sağlar.
  • Güvenli Tork Kapatma, SS1, SS2, SQS


2e1ac02d-7a86-43fc-8f33-b66e784523c9-1280x718.jpg

Şubat 13, 2021by Saypro Elektrik0

Küresel iklim değişikliği ile birlikte su tasarrufu her zamankinden daha önemli hale geldi.  Çünkü artık hem enerji hem de temiz su en önemli ihtiyaçlar listesinin başında yer alırken, kıt kaynakları doğru kullanmak büyük önem taşıyor. Özellikle de su arıtma endüstrisi için temiz ve iyi arıtılmış su büyük önem taşır. Bu durum tarım sektörü için de aynıdır. Bu bakımdan su ve atık su süreçlerinin son derece etkili ve güvenilir bir biçimde yönetilmelidir. Bu kapsamda konveyörler, pompalar ve diğer motorla çalışan sistemlerin tümü enerji kullanmaktadır. Bu sürecin optimize edilerek son derece basit hale getirilmesi büyük önem taşımaktadır.

LS Electric Sürücüler Modern Tesislerde Enerji Tasarrufu Denkleminin Önemli Bir Parçasıdır

Sularda bulunan atık miktarlarının günlük olarak farklılık göstermesi önemli bir konudur. Bu kapsamda su ve su arıtma tesisleri büyük önem taşır. Su arıtma tesislerindeki pompa ve vantilatör gibi tüm dönen ekipmanlar önemli unsurları oluşturmaktadır. LS Electric sürücü tüm uygulamalarınız için kusursuz bir eşleşme ve kesin kontrol olanağı sunar. Bundan dolayı su endüstrisi için çok ideal bir seçenek oluşturmaktadır.

LS Electric Sürücünün Yararları Nelerdir?

Atık su arıtma tesislerinin en önemli ihtiyaçlarından birini oluşturan unsur, su ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Bu bakımdan LS electric sürücüler çok ideal kullanım sağlamaktadır. Bu sürücülerin sağladığı en önemli yararları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Çok daha iyi bir su kalitesi sağlanması,

– Daha ideal bir ekipman korunumu olanağı sunması,

– Daha az bakım gerektirdiği için düşük bakım masrafları sağlaması,

– Çok daha düşük tutarlı enerji harcamaları sağlaması,

– Kullanımıyla birlikte daha yüksek düzeyli tesis performansını mümkün kılması,

 Yapılan Küçük Yatırımlar Büyük Geri Dönüşler Sağlar

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte çeşitlendirilebilir nitelikteki hız sürücülerin fiyatları göreceli olarak düşmektedir. Ancak buna ek olarak enerji fiyatları önemli ölçüde yükseliş göstermiştir. Bu gelişme LS Electric Sürücünün kullanımını hemen hemen tüm dönen parçalar üzerinde daha cazip kılmıştır.

Yaşam döngüsünde en önemli ekonomik faktör enerji fiyatları olmaktadır. Bu kapsamda LS Elektrik Sürücünün enerji verimliliği anahtar parametreyi oluşturmaktadır. Enerji tasarrufu noktasında geleneksel sürücüler yerine yeni nesil LS Sürücü kullanmak fayda önemli fayda sağlamaktadır. Çünkü bu sayede elde sağlanan tasarruf IE2 motordan IE3 motora geçişteki kazanılan tasarrufa eşdeğer düzeydedir.

Enerji ve Su Tasarrufunda LS Electric Sürücülerin Rolü

Yeni nesil LS Electric Sürücü kuvvetli bir know-how ve tecrübeye dayalı olarak tasarlanmıştır. Sağlanan 7/24 yerel servislerin global ağıyla birleşmesiyle size çok güçlü bir güvenilirlik sağlamaktadır. Bütün motorlara uyumlu bir yapı sergiler ve güçlü bir kombinasyon sağlar. Tasarruf ve kazanımlarda önemli bir etkisinin varlığı söz konusudur.


gorsel-1280x1280.jpg

Şubat 8, 2021by Saypro Elektrik1

Dünya devi LS Electric’in global tecrübesini yerel tecrübemizle birleştirerek çıktığımız bu yolda, Saypro Elektrik olarak kısa bir zamanda birçok projeye imzaya attık. Yaklaşık 3 senedir sürdürdüğümüz LS Electric şalt distribütörlüğünde kazandığımız sayısız başarılar bizi yeni bir yola yönlendirdi. Türkiye’nin dört bir yanında başarı ile sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesi, gelişmiş bayi ağımız, yüksek erişebilirliğimiz ve siz müşterilerimizden gelen talepler neticesinde bugün yepyeni bir yola çıkıyoruz.

Yeni Bir Yol Yeni Başlangıçlar

8 Şubat 2021 itibari ile LS Electric’in Endüstriyel Otomasyon – İnverter Distribütörlüğünü de üstlenmiş durumdayız. Bu önemli gelişme ile birlikte Saypro Elektrik olarak elektriğin olduğu her yerde sizlere en iyi çözümü sunmak için tüm gayretimiz ile çalışmaya devam ettiğimizi bir kere daha hatırlatmak isteriz.

Global Vizyon Yerel Tecrübe

Tecrübeli otomasyon ekibimiz, bayilerimizin desteği ve tabii ki LS Electric’in global vizyonu ile birlikte sunduğumuz çözümlerle sektöre yeni bir soluk getiriyoruz. Özellikle inverter uygulamalarında sahip olduğumuz geniş ürün aralığı ve uygulama tecrübemizle tek bir tedarikçi ile çalışma fırsatı sunarken, üstün fiyat performans oranımız ile de sizlere projelerinizde avantaj sağlamayı hedefliyoruz.

Neden LS Electric İnverter?

 Dünya’nın önde gelen inverter üreticilerinden olan LS Electric yüksek kaliteli bileşenlere sahip ürün ailesi sayesinde motor uygulamalarında maksimum enerji verimliliği sağlar. Kompakt ürün tasarımı pano maliyetlerinizi azaltırken, sizlere yerden tasarruf sunar. Tüm bunları geniş bir ürün ailesi sayesinde yapan LS Electric, Kore pazarının %40’ına hakimken, Dünya’nın 7 kıtasında da ürünleri ile çözüm sağlamaktadır.


3

Endüstri ve elektrik dünyasından son gelişmeler….Gıda paketleme uygulamaları ve bunun yanında e-ticaretin hızla artması ile konveyör sistemlerine olan talebi giderek arttırıyor. Verimli bir üretim veya hatasız bir lojistik faaliyetinin temelinde hız kontrol cihazları yer alıyor desek hata etmiş olmayız. Bu yazımızda ac sürücülerin konveyör hatlarına ne gibi avantajlar [...]


LS Electric Otomasyon (Sürücü) Fiyat Listesi Yayında!
Nisan 16, 2021 Haber

LS Electric Otomasyon (Sürücü) Fiyat Listesi Yayında!

Yeni Bir Yol Yeni Başlangıçlar mottosu ile 8 Şubat 2021 itibari ile LS Electric’in Endüstriyel [...]

Nisan 2021 Şalt Fiyat Listemiz Yayınlandı!
Nisan 3, 2021 Haber

Nisan 2021 Şalt Fiyat Listemiz Yayınlandı!

Tüm dünyayı bir yılı aşkın süredir etkisi altına alan Covid-19 salgını ve bununla birlikte [...]

Projelerinizde LS Electric AC Sürücü Kullanmanız İçin 5 Neden?
Nisan 3, 2021 AC Sürücü

Projelerinizde LS Electric AC Sürücü Kullanmanız İçin 5 Neden?

Motor, Fan, pompa gibi sistemler dünya genelinde elektrik enerjisinin kullanımında en öne sıralarda yer [...]

Saypro Ofisi

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sok. Metropol Plaza C1 Blok Kat:9 No:169
Ataşehir - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.