// GELECEĞİ İNOVASYONLA TASARLIYORUZ!

Tutkumuz Her Tasarımda Mükemmelliği Yakalamak!

Haberleşme elektroniğinin Kablo ve Uydu-TV (CATV/SMATV) ygulama alanında, geniş bantlı iletim ekipmanlarının tasarım – geliştirme ve üretimi alanında Türkiye’nin öncü kuruluşudur.

Kablo/Uydu TV yayın ana merkezlerinde uygulanmak üzere; sayısal/analog TV yayın alıcı ve işlemcileri (demodülatör; modülatör ve transmodülatörler), geniş bantlı  sayısal hizmetlere olanak tanıyan Kablo TV ve karasal yayın dağıtım şebekeleri için; hat tekrarlayıcılar, bina içi santrallar ve optik/RF dönüştürücüler, ana ürün programını oluşturmaktadır.

Ürün satış cirosunun %95’i özgün tasarımları ile üretilmekte olan cihazlar ve sistemlerden oluşmaktadır. Çok yönlü ve deneyimli mühendisleri, çeşitli ölçüm ve testlerin yapılabildiği ekipman ve simülasyon altyapısı ile problem ve istekleri sistematik bir biçimde ele alan, yeni teknolojilere kolay adapte olabilen, teknoloji yaratabilen ve bunun kalıcılığını sağlayan, bilimselliği ön planda tutan Ar-Ge, üretim ve teknik satış departmanları bulunmaktadır.

1200m2 alanda kurulu üretim departmanı faaliyetlerini; planlama, lojistik, tedarik ve test-doğrulama destek birimleri ile birlikte, sürekli gelişim içinde sürdürmektedir.

Üst seviyedeki OEM/ODM entegrasyonumuz ve pazarlama olanaklarımız sayesinde, ürünlerimiz; Kuzey/Güney Amerika, Hong Kong, Filipinler gibi küresel ölçekte rekabetçi pazarların Kablo TV operatörleri tarafından onaylı olup, on yılı aşkın süredir başarı ile uygulanmaktadır.

Tron, 2010 yılından beri Türkiye’nin önde gelen Savunma Sanayi sektörü firmaları ile Ar-Ge proje işbirlikleri çerçevesinde tasarım ve üretim kapsamında faaliyet alanını genişletmektedir.

Firmamızın tüm faaliyetleri, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde yürütülmektedir.

// Tutkumuz Mükemmelliğe Ulaşmak

Neden Tron Elektronik?

Gelişmiş Ar-Ge ve İnovasyon Kültürü

En zorlu pazarlarda dahi yer alabilmek için Ar-Ge ve inovasyonu şirketimizin en temel kültürlerinden biri haline getirdik. Böylece aradan geçen zaman diliminde ortaya koyduğumuz teknoloji ve ürünler Tron Elektronik’in köklü yapısıyla birlikte her zaman aranılan ve tercih edilen bir çözüm haline geldi.

1990
Tron Kuruldu
1991
İlk yerli yükseltici üretimi
1994
Analog headend uydu alıcı ilk tasarım
2000
İlk ihracat (Hong Kong)
2001
ABD'ye ilk ihracat
2003
Kablo TV yükseltici ilk tasarım
2011
Fiber optik alıcı/verici ilk tasarım

Savunma sanayii ilk tasarım

2013
Pasternack ile işbirliği
2016
DOCSIS 3.1 serisi lansmanı

Savunma sanayi için RF Sinyali Anahtarlama/Dağıtım Birimleri

2017
ARGE birimimiz bakanlık onaylı Tasarım Merkezi oldu
2019
DOCSIS 4.0 uyumlu tasarım geliştirme çalışmalarımız başladı

10 Ghz+ tasarım yeteneği

Aselsan Onaylı Tasarım & Üretim Tedarikçisi

2020/21
PSU tasarım & lansmanı

Güç yükselticisi tasarımı

Kaizen lansmanı