uygulama-1280x933.jpeg

Motor, Fan, pompa gibi sistemler dünya genelinde elektrik enerjisinin kullanımında en öne sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle bu sistemlerin verimli bir şekilde kullanılması enerji tasarrufu büyük önem taşımaktadır. AC sürücülerle bu sistemler en optimum şekilde kontrol edilirken, enerji verimliliği maksimum seviyede tutulur. Bu yazımızda projelerinizde neden LS Electric sürücü kullanmalısınız daha yakından baktık.

1-Kompakt Yapı

Endüstride minyatürleşme tüm alanlarda hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle pano ve işçilik maliyetlerini azaltmanın en iyi yöntemlerinde biri daha kompakt ürünler kullanmaktan geçiyor. LS sürücüler,  kompakt yapıları sayesinde yer sorunu olan projelerde dahi iyi bir çözümdür.

2-Devreye Alma ve Montaj

AC Sürücülerin devreye alınma zahmeti ürün seçiminde bir diğer önemli unsurdur. LS sürücüler kolay kurulum sihirbazı ile daha önce bu konuda tecrübesi olmayan kişilere dahi kolaylık sağlar. Bu durum proje maliyetlerinden işçilik kaleminin azalmasını sağlar. Ek olarak yan yana montaj özellikleri dar alanlarda kullanıcılara kolaylık sağlar.

3-Entegrasyon

AC sürücülerin otomasyon sistemlerine tam entegrasyonu artık olmazsa olmaz hale gelmiştir. Ethernet/IP, Bacnet, profinet gibi haberleşme protokolleri LS sürücüler için standarttır. Bu sayede çok daha geniş kapsamlı bir enerji verimliliği ve otomasyon çözümü sağlanmış olur.

4-Motordan Bağımsız Kontrol

Her alanda teknoloji sürekli geliştiği gibi elektrik motorları da sürekli gelişiyor ve dönüşüyor. Geleneksel endüksiyon motorları ile projelerde daha sık karşılaşılsa da, kalıcı mıknatıslı (PM) motorlar, senkron relüktans (SynRM) motorlar veya  özel motor kontrol algoritmalarına sahip motorlarda yaygınlaşıyor. LS Electric sürücüler, geniş ürün gamı ile ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılıyor.

5-Zorlu Koşullara Dayanıklılık

AC Sürücüler çoğu zaman en zorlu endüstriyel ortamlarda kullanılırlar. LS Electric sürücüler, dayanıklı ürün yapısı, dahili EMC filtresi, yüksek IP koruma sınıfı, üstün kaliteli kondansatörleri sayesinde hem zorlu koşullarda üstün performans sağlarlar, hem de uzun yıllar sizlere harika bir çözüm sunar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Saypro Ofisi

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sok. Metropol Plaza C1 Blok Kat:9 No:169
Ataşehir - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.