w.png

LS Industrial Systems Co. (LSIS), enerji altyapısındaki ve akıllı enerji işletmelerindeki büyümenin arkasında geçen yıl satışlarında yeni bir dönüm noktası oldu.

LSIS, 29 Ocak’ta yıllık satışlarda 2,22 milyar ABD doları ve 183,29 milyon ABD doları faaliyet karı elde ettiğini açıkladı. Şirket satış rakamını yüzde 6, faaliyet karını ise bir önceki yıla göre yüzde 29,4 oranında artırdı.

Şirketin satış ve kârlılıktaki büyümesi, şirketin bir sonraki büyüme motoru olan enerji ve güç altyapısı sayesinde gerçekleşti. Şirketin yüksek gerilim trafoları, yüksek gerilim doğru akım (HVDC) iletim sistemleri ve gaz yalıtımlı şalterleri satışları, tüm dünyada artış gösterdi.

Şirketin geleneksel olarak çok güçlü olduğu alan olan elektrik ve otomasyon ekipmanlarından gelen satışlarda ciddi oranda artış gösterdi.  Bunun yanında bilgi teknolojileri ve su arıtma sektörlerinde devam eden yerli yatırımlar şirket cirosunu katkı sağladı.

Şirketin yeni bir büyüme motoru olarak kabul edilen akıllı enerji şirketi de satışlarda artış gösterdi ve kar elde etmeyi başardı. Enerji depolama sistemi (ESS) işletmesi, geçtiğimiz yıl SeAH Grubu, Samyang Grubu ve LS-Nikko Bakır A.Ş. de dahil olmak üzere yerli enerji üreten şirketlerden sipariş aldı. Şirket ayrıca, yurtiçinde ve yurtdışında elektrikli araçlar ve hidrojenle çalışan araçlar için pazarın hızlı büyümesiyle, doğru akım (DC) rölesi işinde de ciddi performans sağladı.

LSIS, Bilgi Teknolojileri yatırımlarındaki düşüş, ABD ile Çin arasındaki ticaret anlaşmazlığı ve döviz kuru dalgalanmaları nedeniyle artan küresel belirsizliğe rağmen, bu yıl ana şirketlerini daha da genişletmeyi planlıyor. Özellikle şirket, yenilenebilir enerji kaynakları dahil olmak üzere rakipsiz rekabet gücü olan ürünleri ile iç ve dünya pazarlarını geliştirecektir.

LS Grup Hakkında

Güney Koreli LS Group,  LS Corp., E1 (LPG) ve YESCO’dan (LNG) oluşur. LS Corp. LS Kablo ve Sistem (güç ve iletişim kabloları), LS Endüstriyel Sistemler (elektrikli ekipman ve otomasyon sistemleri), LS-Nikko Bakır (bakır öğütücü ve arıtıcı) ve LS Mtron (makine ve bileşenler) içeren bir holding şirketidir. Şirket, LG Group’un kurucu ailesi olan Koo ailesi tarafından yönetilmektedir. LS Group, 2003 yılında LG Group’tan ayrıldı. 2010 yılında, LS Group ve bağlı ortaklıkları, 25 ülkede yaklaşık 100 bağlı kuruluşuyla dünya çapında yaklaşık 25,2 milyar ABD Doları ciro yapmıştır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Saypro Ofisi

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sok. Metropol Plaza C1 Blok Kat:9 No:169
Ataşehir - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.