5e9505a5-da66-4087-b505-21189c43a4e9.jpg

Ağustos 19, 2020by Saypro Elektrik0

Türkiye yetkili distribütörü olduğumuz LS Electric, şalt ürünleri AĞUSTOS 2020 fiyat listesi yayınlandı. Fiyat listesine hem pdf hem de excel olarak ulaşabilirsiniz. Yeni fiyat listemiz 24 AĞUSTOS 2020 tarihinde yürürlüğe girecek olup, belirtilen tarihe kadar EKİM 2019 tarihli fiyat listesinden siparişlerinizi verebilirsiniz.

Her türlü sorunuz ve ürünler hakkında detaylı bilgi/fiyat teklifi almak için saypro@saypro.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

Excel Olarak İndir

PDF Olarak İndir


meta.png

Ağustos 1, 2020by Saypro Elektrik0

Manuel motor starterler ana devre koruma için kullanılan elektromekanik koruma cihazlarıdır. Genellikle motorları manuel olarak Açıp / Kapamak ve kısa devre, aşırı yük ve faz arızalarına karşı sigortasız koruma sağlamak için kullanılırlar. Sigortasız koruma maliyetleri, yerden tasarruf sağlar ve motoru milisaniye içinde kapatarak kısa devre koşullarında hızlı reaksiyon sağlar. Marş kombinasyonları kontaktörlerle birlikte ayarlanır ve çeşitli terminallerle kullanılabilir.

Özellikeleri

-Çok çeşitli aksesuarları ile geniş ve kolay bir kullanım alanı sunar.

LS Elecric kontaktörlerle kusursuz uyum

-Basit elektrik ve mekanik bağlantı yapısı ile hızlıca devreye alabilirsiniz.

-Motorları koruyarak daha az makine duruş süresine sahip olursunuz.

-100 kA’ya kadar kısa devre servis kesme kapasitesi Ics.

-Sıcaklık kompanzasyonu

-Faz hatası koruma

-KEMA ve UL sertifikası


1_LS일렉트릭-중국-ESS-시장-진출-본격화6-1280x908.jpg

Temmuz 15, 2020by Saypro Elektrik0

LS ELECTRIC, Çin’deki ESS (Enerji Depolama Sistemi) pazarına giriyor. Kısa süre önce,  Enerji Depolama Pazarında Çin’deki üçüncü büyük PCS (Güç Şartlandırma Sistemi) üretici firmadan teknoloji transferi için hisse senedi alan LS Electric,  teknoloji ve ürün pazarını büyütüyor.

Hedefler

 • Çin’in üçüncü büyük PCS üreticisi KLNE Changzhou’nun % 19 hisse senedi artık LS Electric’te
 • COVID-19 krizini atlayarak dijital sözleşmelerle denizaşırı iş fırsatları bulmak
 • Yerel olarak PCS üretmek için PEBB’yi Çin’e ihraç etmek ••• Gelecekte planlanan doğrudan satış faaliyetleri

 

 

Bu anlaşma aslında LS Electric tarafından Çinli pil üreticisi Narada ile geçen yıl Çin ESS pazarına girmek için imzalanan kapsamlı ticari işbirliği anlaşmasının bir parçası. Şirket, KLNE Changzhou’nun özsermaye payını alarak PCS işini tamamen Çin pazarında gerçekleştirmeyi planlıyor. Anlaşma Kore’deki LS Tower’da LS ELECTRIC CEO’su Ja-Kyun Koo, LS Electric’in Şangay ofisinde Narada Başkanı Zhu Baoyi ve KLNE Başkanı Yu Zhonglan tarafından imzalanan dijital bir anlaşma ile tamamlandı. Anlaşmaya göre LS ELECTRIC, PEBB’yi (Güç Elektronik Yapı Taşı) KLNE Changzhou’ya ihraç edecek. Bu Çinli işletme, LS Electric’in PEBB’siyle üretilen PC’lerin ana bileşenlerden biri olarak kullanıldığı Narada pilleri gibi bitmiş ESS ürünlerinin satışını gerçekleştirecek.

 

 


1000.jpeg

Temmuz 13, 2020by Saypro Elektrik0

Elektrik motorları endüstrinin bel kemiği bileşenlerinden biridir. Motorlar sayesinde, endüstride istenilen mekanik güç sağlanır. Ülkemizde de elektrik motorları endüstride tüketilen elektrik enerjisinin yaklaşık %36sını tek başlarına oluştururlar. Bu nedenle elektrik motorlarının verimli ve kesintisiz çalışması bir işletme için hem enerji verimliliği hem de üretim verimliliği için oldukça önemlidir. Elektrik motorlarını oluşabilecek arızalara karşı korumak için dijital motor koruma röleleri etkili ve basit bir önlemdir. Ancak dijital motor koruma röleleri, motor ve uygulama çeşitliliğine göre doğru seçilmeli, endüstri 4.0’ı konuştuğumuz şu günlerde daha akıllı ve verimli bir çözüm sağlamalıdır. Bu yazımızda ideal bir dijital motor koruma rölelerinden beklentilerimizi işleyeceğiz.

Özellikle büyük güçte ve pahalı elektrik motorlarını korumak önemlidir.

Öncelikle bir dijital motor koruma rölesi 3 yönden dikkate alınmalıdır.

• Koruma Özellikleri
• Teşhis özellikleri
• Entegrasyon Özellikleri

Bir dijital motor koruma rölesinin en temel koruma fonksiyonu termal aşırı yük korumasıdır. Bu koruma şeklinde röle, elektrik motoru tarafından tüketilen akım değerini ölçer ve elektrik motorunun içindeki ısı değerini simüle etmek için termal aşırı yük modelini uygular. Seçilecek ürünün elektrik motorunun başlatma ve çalışma yük özelliklerini dikkate alması gereklidir. Özellikle, büyük güçte veya orta/yüksek gerilim elektrik motorları için bir koruma sağlanacaksa,  elektrik motorunun içindeki ısı içeriğinin daha hassas bir şekilde simüle edilmesi önemlidir.

Dikkate alınması gereken en önemli ikinci koruma özelliği Faz Kaybı korumasıdır. Faz kaybı motor arızalarının önemli nedenlerinden biri olup fazlardan biri/bir kaçının akım değerinin anlık/sürekli 0 amper değerine eşit olduğunda oluşur. Genellikle bu durum atmış bir sigorta veya kontak geçirgenliğini kaybetmiş kontaktörden kaynaklanır. Geleneksel faz koruma koruma algoritma veya çözümlerinin, faz kaybını algılaması bazen yarım saat, bazense daha uzun sürebilir. Faz kaybına uzun süre maruz kalmak elektrik motoruna ciddi zararlar verecektir. Çoğu zaman endüstride gördüğümüz sargıların geri dönülemeyecek kadar zarar görmesinin sebebi bu duruma maruz kalmaktır.  Elektronik motor koruma röleleri ise üç saniyeden daha kısa sürede bir faz kaybı durumunu tespit edebilir ve böylece motorunuz daha arıza başlangıcında korunmuş olur.

LS Electric DMP elektronik motor koruma röleleri üstün koruma özelliklerinin yanında gelişmiş proses verileri de sunar.

Proaktif motor ve makine koruması için dikkate alınması gereken diğer koruma özellikleri arasında toprak arıza akımı, dengesiz yük, aşırı gerilim vb maddeler sayılabilir.  Büyük ve pahalı motorlarda, geleneksel koruma algoritma ve yöntemlerinden önce hasarı önlemek için elektrik motorunu durdurabilen bu ek koruma özelliklerinden yararlanmalıdır. Bu ek koruma özelliklerini yalnızca elektronik motor koruma röleleri ile sağlanabilir. Dahası elektronik motor koruma rölelerinde açma süresi, sıfırlama süresi, akım RMS, toprak arıza akımı, gerilim RMS, güç, enerji değerlerini ölçümleyip, değişiklikler sağlanabilir. Bu bilgiler pahalı veya proses açısından kritik motorları korurken faydalıdır.

Göz önünde bulundurmanız gereken son tasarım özelliği, aşırı yük rölelerinin sağladığı entegrasyon özellikleridir. Elektronik/Dijital motor koruma röleleri, geniş motor güç aralığını korumak için gereken ekipman sayısını en aza indirmeye yardımcı olan geniş bir akım aralığına sahiptir. Dijital motor koruma röleleri, doğrudan kontaktörün yük tarafına monte edilir ve kurulum süresinden, ala ve kablo tesisatından tasarruf sağlar. Öte yandan motor koruma röleleri, değiştirme süresini en aza indirgemek için çıkarılabilir klemens blokları sunar.

Yukarıda saydığımız 3 temel unsur, koruma, teşhis ve entegraston LS Electric DMP Elektronik Aşırı Akım Koruma röleleri tarafından sağlanır. Güçlü mikro işlemci yapısı sayesinde, hem motorunuz için üstün koruma sağlarken, hem de işletme verilerinizi takip etmenizi sağlar.

DMP Elektronik Motor Koruma Rölesi | Birçok Özellik Tek Akıllı Üründe

-Yapısında bulunan mikro işlemciler gerçek zamanlı veri toplar ve işler
-Faz hatası, aşırı akım, asimetri hatası, ters faz, faz dengesizliği, kısa devre ve toprak hatası koruma fonksiyonu
-Motor yük durumunu kolayca kontrol edebilirsiniz.
-Harmoniklerden etkilenmez, böylece ac sürücülerin yoğun kullanıldığı tesislerde dahi güvenle kullanılabilir.
– CE, UL, cUL, Lloyd sertifikası.
-Opsiyonel olarak ampermetre olarak da kullanılabilir.


104454098_559506218076932_3200913202954466815_n.jpg

Haziran 28, 2020by Saypro Elektrik0

Pano imalatı birçok bileşenin aynı anda düşünülmesi gerektiren zorlayıcı bir süreçtir. Mühendislik, iş gücü, malzeme temel olarak bir panonun maliyetindeki temel unsurlardır. Maliyet tasarrufu dendiğinde ise akla ilk gelen daha az kablolama, daha az kurulum süresi ve test süreleri akla gelir. Birçok kişinin aklına ise kontaktör gelmeyecektir. Ancak günümüzde kontaktörler modern teknolojileri sayesinde, sizlere ciddi maliyet avantajı yaratabilir. Kontaktörlerin üstün mühendislik teknolojileri sayesinde nasıl maliyetleri düşürdüğüne bakalım.

Universal Bobin Kullanımı

Eskiden kontaktörler AC veya DC bobine sahipti. Bu da pano üretirken doğru AC veya DC gerilim için ürün ve tasarım seçiminde kaybolmanıza neden oluyordu. Farklı Hertz ve gerilim aralıklarına sahip bobinleri bulmak işletmeler için her zaman kolay olmuyordu. Modern kontaktörler ya AC ya da DC çalışan geleneksel bobinleri artık kullanmıyorlar. Yeni,  üniversal bobinler bir bobin içerisinde hem AC hem de DC güç özelliklerine sahip. Üstelik bu bobinlerin daha yüksek gerilim seviyesinde çalışmasını sağlayarak, ürün seçimini kolaylaştırıyor.

Yeni bobin tasarımlarının bir diğer önemli özelliği düşük güç tüketimidir. Geçmiş de kullanılan ürünlere baktığımız zaman bugün kullanılan yenilikçi bobinler %40’a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Kontaktörlerin bu denli az enerji tüketmesi diğer pano bileşenlerinin de daha az güçte seçilmesini sağlar. Özellikle kontrol trafosu ve güç kaynağı maliyetleriniz düşer.

Kompakt Tasarım

Günümüz dünyasında en önemli trendlerden biri minyatürleşme. Daha az maliyetli panolar yapmanın en önemli yollarından biri de pano boyutlarını küçültme. Yenilikçi güç elektroniği teknolojisi sayesinde kontaktör boyutları %25, ağırlıkları ise %50’ye varan oranda azaldı. Bu da panonuzda diğer bileşenlere daha çok yer açarak önemli derecede tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca modern kompakt kontaktörler iş gücü ve nakliye masraflarını da aşağıya çeker.

LS Electric Kontaktörler

LS Electric Kontaktörler güç devresi ve kumanda devresi ile cihazların güç devrelerini anahtarlamada kullanılırlar. Yüksek performanslı ve çevresel cihazlarla mükemmel bir uyumluluğa sahip olan MC serisi kontaktörlerimiz ile sizlere tek dokunuşla bağlantı, basit kablolama ve kolay bakım gibi daha birçok avantajlar sunar.

Özellikler

 • Nominal akım 6 ~ 800A
 • AC/DC universal bobin
 • Motor koruma şalterleri ile uyumlu
 • Kompakt boyutlar
 • KEMA, UL/CSA, CE sertifikalarına sahip
 • DIN raya kolay montaj imkânı
 • 4’lü terminal tipi: Bobini kolay bağlama imkânı
 • Modül tipi vida terminali

GIMACi_th_mark0.png

Haziran 22, 2020by Saypro Elektrik0
 • Çeşitli ölçüm elemanlarının yüksek hassasiyetli ölçümü (21 eleman)
 • Genişletilmiş güç kalitesi ölçümü (15.)
 • Çok çeşitli PT voltaj girişleri
 • Gerilim faz yönü kontrol fonksiyonu
 • Kompakt görünüm ve panel kesme boyutu
 • Geniş voltaj ortamı desteği (AC / DC 88 ~ 264V)
 • RS485 / RS422 MODBUS

der.jpg

Haziran 22, 2020by Saypro Elektrik0

LS ELECTRIC, küresel bir akademik bilgi servisi sağlayıcısı Clarivate Analytics tarafından üst üste 9. yıl  “Derwent Top 100 Global Innovator” olarak seçildi. LS ELECTRIC, birbirini takip eden 9. yılda bu ödülü kazanırken,  şirketin sadece dünya çapındaki patent portföyünün hacmi değil, aynı zamanda patent başarı oranı gibi belirli niteliksel yönleri bakımından küresel üst düzey şirketler arasında yer aldığını resmi olarak kanıtlanmıştır.

LS ELECTRIC, dünya çapında patent portföyünü güçlendirmek amacıyla, güç ve otomasyon işinin yanı sıra akıllı enerji sektöründeki stratejik işinin de temel patentlerini almayı amaçlayan programlar yürütmektedir. Bu girişim Başkan Ja-Kyun Koo’nun Ar-Ge inovasyonunun sürdürülebilir büyüme için ilk öncelik olduğu bir yönetim felsefesine göre şirketin patent portföyünü daha da geliştirme taahhüdüne dayanıyor. Son beş yılda, Ar-Ge yatırımlarını ICT ve DC (Doğru Akım) teknolojilerine ve akıllı güç iletim ve dağıtımına dayalı enerji verimli çözümlere yoğunlaştırmış ve 5.118 yerli patent ve uluslararası patent başvurusunda bulunmuştur.

 


3

Endüstri ve elektrik dünyasından son gelişmeler….Türkiye yetkili distribütörü olduğumuz LS Electric, şalt ürünleri AĞUSTOS 2020 fiyat listesi yayınlandı. Fiyat listesine hem pdf hem de excel […]

Manuel Motor Starter | Motor Korumada Eksiksiz Çözüm
Ağustos 1, 2020 Motor Koruma

Manuel Motor Starter | Motor Korumada Eksiksiz Çözüm

Manuel motor starterler ana devre koruma için kullanılan elektromekanik koruma cihazlarıdır. Genellikle [...]

LS Electric Enerji Depolama Sistemlerindeki (ESS) Pazarını Büyütüyor
Temmuz 15, 2020 Haber

LS Electric Enerji Depolama Sistemlerindeki (ESS) Pazarını Büyütüyor

LS ELECTRIC, Çin'deki ESS (Enerji Depolama Sistemi) pazarına giriyor. Kısa süre önce,  Enerji Depolama [...]

İdeal Motor Koruma Rölesi Nasıl Olmalıdır?
Temmuz 13, 2020 Motor Koruma

İdeal Motor Koruma Rölesi Nasıl Olmalıdır?

Elektrik motorları endüstrinin bel kemiği bileşenlerinden biridir. Motorlar sayesinde, endüstride [...]

Saypro Ofisi

İTOSB İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi 8. Cad. No:7 Tepeören
Tuzla - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.