104454098_559506218076932_3200913202954466815_n.jpg

Haziran 28, 2020by Saypro Elektrik0

Pano imalatı birçok bileşenin aynı anda düşünülmesi gerektiren zorlayıcı bir süreçtir. Mühendislik, iş gücü, malzeme temel olarak bir panonun maliyetindeki temel unsurlardır. Maliyet tasarrufu dendiğinde ise akla ilk gelen daha az kablolama, daha az kurulum süresi ve test süreleri akla gelir. Birçok kişinin aklına ise kontaktör gelmeyecektir. Ancak günümüzde kontaktörler modern teknolojileri sayesinde, sizlere ciddi maliyet avantajı yaratabilir. Kontaktörlerin üstün mühendislik teknolojileri sayesinde nasıl maliyetleri düşürdüğüne bakalım.

Universal Bobin Kullanımı

Eskiden kontaktörler AC veya DC bobine sahipti. Bu da pano üretirken doğru AC veya DC gerilim için ürün ve tasarım seçiminde kaybolmanıza neden oluyordu. Farklı Hertz ve gerilim aralıklarına sahip bobinleri bulmak işletmeler için her zaman kolay olmuyordu. Modern kontaktörler ya AC ya da DC çalışan geleneksel bobinleri artık kullanmıyorlar. Yeni,  üniversal bobinler bir bobin içerisinde hem AC hem de DC güç özelliklerine sahip. Üstelik bu bobinlerin daha yüksek gerilim seviyesinde çalışmasını sağlayarak, ürün seçimini kolaylaştırıyor.

Yeni bobin tasarımlarının bir diğer önemli özelliği düşük güç tüketimidir. Geçmiş de kullanılan ürünlere baktığımız zaman bugün kullanılan yenilikçi bobinler %40’a varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Kontaktörlerin bu denli az enerji tüketmesi diğer pano bileşenlerinin de daha az güçte seçilmesini sağlar. Özellikle kontrol trafosu ve güç kaynağı maliyetleriniz düşer.

Kompakt Tasarım

Günümüz dünyasında en önemli trendlerden biri minyatürleşme. Daha az maliyetli panolar yapmanın en önemli yollarından biri de pano boyutlarını küçültme. Yenilikçi güç elektroniği teknolojisi sayesinde kontaktör boyutları %25, ağırlıkları ise %50’ye varan oranda azaldı. Bu da panonuzda diğer bileşenlere daha çok yer açarak önemli derecede tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca modern kompakt kontaktörler iş gücü ve nakliye masraflarını da aşağıya çeker.

LS Electric Kontaktörler

LS Electric Kontaktörler güç devresi ve kumanda devresi ile cihazların güç devrelerini anahtarlamada kullanılırlar. Yüksek performanslı ve çevresel cihazlarla mükemmel bir uyumluluğa sahip olan MC serisi kontaktörlerimiz ile sizlere tek dokunuşla bağlantı, basit kablolama ve kolay bakım gibi daha birçok avantajlar sunar.

Özellikler

 • Nominal akım 6 ~ 800A
 • AC/DC universal bobin
 • Motor koruma şalterleri ile uyumlu
 • Kompakt boyutlar
 • KEMA, UL/CSA, CE sertifikalarına sahip
 • DIN raya kolay montaj imkânı
 • 4’lü terminal tipi: Bobini kolay bağlama imkânı
 • Modül tipi vida terminali

GIMACi_th_mark0.png

Haziran 22, 2020by Saypro Elektrik0
 • Çeşitli ölçüm elemanlarının yüksek hassasiyetli ölçümü (21 eleman)
 • Genişletilmiş güç kalitesi ölçümü (15.)
 • Çok çeşitli PT voltaj girişleri
 • Gerilim faz yönü kontrol fonksiyonu
 • Kompakt görünüm ve panel kesme boyutu
 • Geniş voltaj ortamı desteği (AC / DC 88 ~ 264V)
 • RS485 / RS422 MODBUS

der.jpg

Haziran 22, 2020by Saypro Elektrik0

LS ELECTRIC, küresel bir akademik bilgi servisi sağlayıcısı Clarivate Analytics tarafından üst üste 9. yıl  “Derwent Top 100 Global Innovator” olarak seçildi. LS ELECTRIC, birbirini takip eden 9. yılda bu ödülü kazanırken,  şirketin sadece dünya çapındaki patent portföyünün hacmi değil, aynı zamanda patent başarı oranı gibi belirli niteliksel yönleri bakımından küresel üst düzey şirketler arasında yer aldığını resmi olarak kanıtlanmıştır.

LS ELECTRIC, dünya çapında patent portföyünü güçlendirmek amacıyla, güç ve otomasyon işinin yanı sıra akıllı enerji sektöründeki stratejik işinin de temel patentlerini almayı amaçlayan programlar yürütmektedir. Bu girişim Başkan Ja-Kyun Koo’nun Ar-Ge inovasyonunun sürdürülebilir büyüme için ilk öncelik olduğu bir yönetim felsefesine göre şirketin patent portföyünü daha da geliştirme taahhüdüne dayanıyor. Son beş yılda, Ar-Ge yatırımlarını ICT ve DC (Doğru Akım) teknolojilerine ve akıllı güç iletim ve dağıtımına dayalı enerji verimli çözümlere yoğunlaştırmış ve 5.118 yerli patent ve uluslararası patent başvurusunda bulunmuştur.

 


ls.png

Nisan 6, 2020by Saypro Elektrik0

GMPR elektronik motor koruma rölesi sadece koruma fonksiyonları ile değil, dijital özellikleri ile sizlere eksiksiz bir motor koruma sağlar.

Kataloğu İndir

Özellikler

 • Çeşitli derecelerin kesin / ters zaman koruması
 • Toprak arıza koruma modeli
 • Arıza nedeninin LED üzerinden gösterimi
 • Üstün işlemcisi ile tam zamanlı ve hassas veri toplama ve değerlendirme
 • Elektrik kesintisinden sonra elektrik verildiğinde, son hata nedenini kontrol etmek mümkündür.
 • Bir terminal bloğunu söküp takmak ve ürünü çeşitli kurulum koşullarına uygun bir şekilde uygulamak mümkündür.
 • Bu ürün geniş bir akım kontrol aralığına sahip olduğundan, termal aşırı yük rölelerinden daha uygundur.
 • Bu ürün, dijital motor koruma rölelerinin en büyük sorunu olan elektromanyetik dalgalar ve dalgalanmaların neden olduğu arızaları çözmektedir.
 • Son derece güvenilir Toroidal BT uygulamasıyla ürün, dijital kontaktörleri, radyo cihazlarını, yıldırım dalgalanmalarını, darbelerinden etkilenmez.

d95a19c0-b310-48fd-93fe-7db6848acc10-1-1280x1388.jpg

Mart 26, 2020by Saypro Elektrik0

“Günümüzde küresel enerji piyasası, dijital dönüşüm ve akıllı bağlantıya dayalı bir değişim ve inovasyon üzerine gelişiyor. Üretim ve ICT teknolojilerinin birbirlerine entegre olması ve Endüstri 4.0 çözümleri ile akıllı iletim/dağıtım ağı teknolojilerinin öncü hale gelmesi sonucunda; hem küresel pazarda hem de yerel pazarda liderliğimizi pekiştirmek için yeni bir strateji inşa ediyoruz. Bununla birlikte, eski LSIS ismimizden ayrılıp küresel bir akıllı enerji çözüm şirketi olmak için ‘LS ELECTRIC’ olarak yeni bir döneme girmeye karar verdik.

Mevcut misyonun marka değeri göz önüne alındığında, bugüne kadar adımızı değiştirmekle ilgili endişelerimizi inkar edemeyiz.

Bununla birlikte, şirket adının LS ELECTRIC olarak değiştirilmesi, gelecekteki enerji teknolojilerinin gelişimine öncülük etmek ve küresel pazarı yönlendirmek için güçlü bir kararlılık ve bu amaçla marka kimliğimizi güçlendirmek istediğimiz anlamına gelir.

LS ELECTRIC’in sembol karakteri olan ‘E’ EKONOMİK, VERİMLİLİK ve EVRİM anlamına gelir.

Yeni enerji çağının geleceği çevre dostu olacaktır. Hedefimiz, bu enerjinin tüm insanlık tarafından güvenli ve rahat bir şekilde kullanılabilecek bir teknolojiye dönüşmesidir.

İçinde bulunduğumuz dönemde daha verimli; gelecek için ise daha yenilikçi olmalıyız.

Yeni adımız LS ELECTRIC ile dijital tabanlı akıllı enerji çözümlerine dayanan daha verimli ve yenilikçi bir şirket olmaya çalışacağız.

İnsanlığın ilerlemesini önemseyen küresel bir şirket olarak daha reformist olmaya ve öncülük etmeye söz veriyoruz.”


d31b67d6-7321-4915-ae87-f3bd6396d859-1280x1388.jpg

Mart 26, 2020by Saypro Elektrik0

We are excited to introduce our new name ‘LS ELECTRIC°, as we take a new step toward the future.

Currently, the global energy market is evolving into a place of change and innovation based on digital transformation and smart connectivity.

We are stepping up to raise ourselves as a leading company in the global market as well as in the local market by changing from device-oriented to Solution Platform, such as the convergence of manufacturing and ICT technology, Industry 4.0 solution industry, and smart transmission /distribution network technology.

Hence, we have decided to enter a new era by parting from our old name LSIS’, and changing it to ‘LS ELECTRIC’ to become a global smart energy solution company.

Considering the brand value of the existing mission, we would not deny that we’ve had our own concerns and apprehension until this day about changing our name.

Nevertheless, the change of company name to LS ELECTRIC means a strong determination to lead the development of future energy technologies and to conquer the global market, and our resolution to strengthen our identity for this purpose.

‘E’, the symbol character of LS ELECTRIC, stands for ECO, EFFICIENCY, and EVOLUTION.

The future of the new energy era is eco-friendly and will evolve into a technology that can be used safely and conveniently by all humankind.

The present must be more efficient and the future must be more innovative.

Under our new name, LS ELECTRIC, we will endeavor to become a more efficient and innovative company based on DT-based smart energy solutions.

We promise to reform and leap forward as a global company that stands at the forefront of humanity making way into the future.


kontaktor-on-1280x1082.jpg

Şubat 15, 2020by Saypro Elektrik0

Kontaktörler, oldukça işlevsel özellikleri sayesinde; çok geniş bir alanda tercih edilmektedir. Gelişen teknoloji ile günümüzde, en üst düzey konfora ve çalışma prensiplerine sahiptir.

Kontaktör Nedir?

Kontaktör; bobinine elektrik verildiği anda kapalı kontaklarını açan ve açık olan kontaklarını kapatan elektromanyetik anahtarlara denir. Uzaktan kumanda edilebilir. Kontakların açılıp kapatılması ise, kontaktör bobini ile sağlanmaktadır.

Mini kontaktörler, kompakt boyutları ile geniş uygulama alanlarına sahiptir.

Kontaktör Kullanımının Kolaylıkları ve Kullanım Alanları

Kontaktörler, sunduğu birçok avantaj sayesinde; işletmeler için büyük kolaylıklar sağlar. Kontaktör sistemleri, bugünkü elektrik otomasyon sistemlerinden, asansörlere ve kompanzasyon sistemlerine kadar geniş bir aralıkta kendine yer bulur. Çok geniş alanda kullanılan ürünler olunca da, kontaktör sistemleri; çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kontaktörlerin uygulama sırasındaki konforu için, geniş aksesuar seçenekleri sunabilmesi gerekmektedir. Gelişmiş kontaktörler, kullanıcıya; sahip olduğu pek çok farklı aksesuar sayesinde çözümler sunar.

Kontaktörlerin diğer bir önemli kullanım kolaylığı da, kompakt boyutları sayesinde; panolarda daha az yer kaplamasıdır. Mini kontaktör seçenekleri mevcuttur.

LSIS Mini Kontaktörler

-Kapasitör sistemlerinde, motorların korunmasında, aydınlatma devrelerinde güvenle kullanılabilir.

-Doğrudan PLC çıkışından sürülebilir. Böylece PLC ile kontaktör arasında röle gerektirmez. Bu da maliyetleri düşürür.

-Kompakt boyutları ile panolarda az yer kaplar

-Düşük enerji tüketimi ile enerji verimliliği sağlar

-KEMA, UL ve CE sertifikalarına sahiptir

Kullanım Alanları

 • Giriş kapıları
 • Panjur
 • Kahve makineleri
 • Çamaşır makineleri
 • Testere makineleri
 • Endüstriyel kapı kontrolü – PCB kartı
 • Klima
 • Gıda soğutma sistemleri – Kaloriferler
 • Otomatlar
 • Su ısıtıcıları
 • Pompa istasyonları
 • Demiryolu uygulamaları
 • Ev uygulamaları – Kepenkler
 • Garaj kapısı kontrolleri
 • Tekne endüstrileri
 • Konveyör sistemleri
 • Asansörler
 • Yürüyen Merdivenler


3

Endüstri ve elektrik dünyasından son gelişmeler….Pano imalatı birçok bileşenin aynı anda düşünülmesi gerektiren zorlayıcı bir süreçtir. Mühendislik, iş gücü, malzeme temel olarak bir panonun maliyetindeki […]

GIMAC-i | Dijital Güç Analizörü
Haziran 22, 2020 Haber

GIMAC-i | Dijital Güç Analizörü

GIMAC-i dijital güç analizörü üstün fiyat performans oranı ile detaylı bir güç analiz [...]

LS Electric Üst Üste 9 Yıldır En Yenilikçi 100 Şirketten Biri Seçildi!
Haziran 22, 2020 Haber

LS Electric Üst Üste 9 Yıldır En Yenilikçi 100 Şirketten Biri Seçildi!

LS ELECTRIC, küresel bir akademik bilgi servisi sağlayıcısı Clarivate Analytics tarafından üst üste [...]

GMPR Elektronik Motor Koruma Rölesi

GMPR Elektronik Motor Koruma Rölesi

GMPR elektronik motor koruma rölesi sadece koruma fonksiyonları ile değil, dijital özellikleri ile [...]

Saypro Ofisi

İTOSB İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi 8. Cad. No:7 Tepeören
Tuzla - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.