2e1ac02d-7a86-43fc-8f33-b66e784523c9-1280x718.jpg

Şubat 13, 2021by Saypro Elektrik0

Küresel iklim değişikliği ile birlikte su tasarrufu her zamankinden daha önemli hale geldi.  Çünkü artık hem enerji hem de temiz su en önemli ihtiyaçlar listesinin başında yer alırken, kıt kaynakları doğru kullanmak büyük önem taşıyor. Özellikle de su arıtma endüstrisi için temiz ve iyi arıtılmış su büyük önem taşır. Bu durum tarım sektörü için de aynıdır. Bu bakımdan su ve atık su süreçlerinin son derece etkili ve güvenilir bir biçimde yönetilmelidir. Bu kapsamda konveyörler, pompalar ve diğer motorla çalışan sistemlerin tümü enerji kullanmaktadır. Bu sürecin optimize edilerek son derece basit hale getirilmesi büyük önem taşımaktadır.

LS Electric Sürücüler Modern Tesislerde Enerji Tasarrufu Denkleminin Önemli Bir Parçasıdır

Sularda bulunan atık miktarlarının günlük olarak farklılık göstermesi önemli bir konudur. Bu kapsamda su ve su arıtma tesisleri büyük önem taşır. Su arıtma tesislerindeki pompa ve vantilatör gibi tüm dönen ekipmanlar önemli unsurları oluşturmaktadır. LS Electric sürücü tüm uygulamalarınız için kusursuz bir eşleşme ve kesin kontrol olanağı sunar. Bundan dolayı su endüstrisi için çok ideal bir seçenek oluşturmaktadır.

LS Electric Sürücünün Yararları Nelerdir?

Atık su arıtma tesislerinin en önemli ihtiyaçlarından birini oluşturan unsur, su ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Bu bakımdan LS electric sürücüler çok ideal kullanım sağlamaktadır. Bu sürücülerin sağladığı en önemli yararları ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

– Çok daha iyi bir su kalitesi sağlanması,

– Daha ideal bir ekipman korunumu olanağı sunması,

– Daha az bakım gerektirdiği için düşük bakım masrafları sağlaması,

– Çok daha düşük tutarlı enerji harcamaları sağlaması,

– Kullanımıyla birlikte daha yüksek düzeyli tesis performansını mümkün kılması,

 Yapılan Küçük Yatırımlar Büyük Geri Dönüşler Sağlar

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte çeşitlendirilebilir nitelikteki hız sürücülerin fiyatları göreceli olarak düşmektedir. Ancak buna ek olarak enerji fiyatları önemli ölçüde yükseliş göstermiştir. Bu gelişme LS Electric Sürücünün kullanımını hemen hemen tüm dönen parçalar üzerinde daha cazip kılmıştır.

Yaşam döngüsünde en önemli ekonomik faktör enerji fiyatları olmaktadır. Bu kapsamda LS Elektrik Sürücünün enerji verimliliği anahtar parametreyi oluşturmaktadır. Enerji tasarrufu noktasında geleneksel sürücüler yerine yeni nesil LS Sürücü kullanmak fayda önemli fayda sağlamaktadır. Çünkü bu sayede elde sağlanan tasarruf IE2 motordan IE3 motora geçişteki kazanılan tasarrufa eşdeğer düzeydedir.

Enerji ve Su Tasarrufunda LS Electric Sürücülerin Rolü

Yeni nesil LS Electric Sürücü kuvvetli bir know-how ve tecrübeye dayalı olarak tasarlanmıştır. Sağlanan 7/24 yerel servislerin global ağıyla birleşmesiyle size çok güçlü bir güvenilirlik sağlamaktadır. Bütün motorlara uyumlu bir yapı sergiler ve güçlü bir kombinasyon sağlar. Tasarruf ve kazanımlarda önemli bir etkisinin varlığı söz konusudur.


gorsel-1280x1280.jpg

Şubat 8, 2021by Saypro Elektrik1

Dünya devi LS Electric’in global tecrübesini yerel tecrübemizle birleştirerek çıktığımız bu yolda, Saypro Elektrik olarak kısa bir zamanda birçok projeye imzaya attık. Yaklaşık 3 senedir sürdürdüğümüz LS Electric şalt distribütörlüğünde kazandığımız sayısız başarılar bizi yeni bir yola yönlendirdi. Türkiye’nin dört bir yanında başarı ile sunduğumuz hizmetlerimizin kalitesi, gelişmiş bayi ağımız, yüksek erişebilirliğimiz ve siz müşterilerimizden gelen talepler neticesinde bugün yepyeni bir yola çıkıyoruz.

Yeni Bir Yol Yeni Başlangıçlar

8 Şubat 2021 itibari ile LS Electric’in Endüstriyel Otomasyon – İnverter Distribütörlüğünü de üstlenmiş durumdayız. Bu önemli gelişme ile birlikte Saypro Elektrik olarak elektriğin olduğu her yerde sizlere en iyi çözümü sunmak için tüm gayretimiz ile çalışmaya devam ettiğimizi bir kere daha hatırlatmak isteriz.

Global Vizyon Yerel Tecrübe

Tecrübeli otomasyon ekibimiz, bayilerimizin desteği ve tabii ki LS Electric’in global vizyonu ile birlikte sunduğumuz çözümlerle sektöre yeni bir soluk getiriyoruz. Özellikle inverter uygulamalarında sahip olduğumuz geniş ürün aralığı ve uygulama tecrübemizle tek bir tedarikçi ile çalışma fırsatı sunarken, üstün fiyat performans oranımız ile de sizlere projelerinizde avantaj sağlamayı hedefliyoruz.

Neden LS Electric İnverter?

 Dünya’nın önde gelen inverter üreticilerinden olan LS Electric yüksek kaliteli bileşenlere sahip ürün ailesi sayesinde motor uygulamalarında maksimum enerji verimliliği sağlar. Kompakt ürün tasarımı pano maliyetlerinizi azaltırken, sizlere yerden tasarruf sunar. Tüm bunları geniş bir ürün ailesi sayesinde yapan LS Electric, Kore pazarının %40’ına hakimken, Dünya’nın 7 kıtasında da ürünleri ile çözüm sağlamaktadır.


37aa5dfc-c8cb-48d8-8320-f42bfedfb581-1280x853.jpg

Şubat 7, 2021by Saypro Elektrik0

AC motor sürücüleri, farklı kontrol ara yüzleri, muhafazalar ve motor kontrol yöntemleri dahil olmak üzere bir dizi seçenekle birlikte gelir. Makine tasarımları için esnek seçenekler sunarlar. Bir sürücü hareket kontrol cihazından gelen komutlara yanıt olarak, motor hızını ve torku düzenleyerek motora elektrik gücü sağlamaktadır. Bazı sürücüler genellikle noktadan noktaya ya da indeksleme komutları olarak adlandırılan bireysel konumlandırma hareketlerini gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. AC sürücü seçerken dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır.

AC Sürücü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

AC sürücü seçerken dikkat edilmesi gerekenler ilk olarak giriş güç kaynağının temel kriterleridir. Bunlar;

 • Giriş voltajı
 • Faz sayısı (3 faz ya da 1 faz)
 • Topraklanmış ya da topraklanmamış olması,
 • Giriş frekansı (60 Hz ya da 50 Hz)
 • Sürücü muhafazası (NEMA 1, NEMA 12 havalandırmalı gibi)
 • Motor kablosu uzunluğu (Blendajlı veya blendajsız)
 • Motor kablosu tipi (Makine işletiminde sabit ya da esnek)

Ayrıca uygulamada kullanılan motorun da göz önünde bulundurulmalıdır. Motorun voltajı, akım değeri ve gücü nedir? Bunlar motorun isim plakasında yer alabilir. Bu, uygulama için doğru sürücünün belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Önemli güncel parametreler;

 • Baz yük akımı,
 • Tepe akımı,
 • Tepe akımı görev döngüsü açıklaması,

Ek olarak, bazı uygulamalar dinamik bir frenleme modülü ya da dinamik bir frenleme direnci gerektirebilir. Ayrıca, ne tür bir hız kontrolünün gerekli olduğunu belirlemelisiniz. Örneğin, kapalı döngü vektörü, açık döngü vektörü, volt / Hz.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus ise, motor geri bildiriminin türüdür. Kapalı döngü sistemler için geri bildirim, HTL / TTL, resolver, sin / cos 1 Vpp, multiturn mutlak değer EnDat gibi herhangi bir türde olabilir.

Arayüz İhtiyaçları;

Ardından, uygulamanın arayüz ihtiyaçları incelenmelidir. Hemen hemen tüm sürücü uygulamalarında dijital kontrol, analog kontrol ve iletişim kombinasyonlarına yönelik bir arayüz ihtiyacı vardır. Bu arayüz gereksinimleri, nihai olarak uygulamanın arayüz ihtiyaçlarını karşılayabilen ya da aşabilen bir sürücü sistemi seçilmelidir. Bunun için operatör ve makine etkileşiminin özelliklerinin önemli bir noktadır. Anahtar faktörler ise;

 • Dijital giriş ve çıkışlarının sayısı
 • Analog giriş ve çıkış sinyallerinin sayısı (ve 0-10 VDC, 4-20 mA veya diğerlerini içeren sinyal tipi)
 • İletişim (PROFIBUS-DP, PROFINET, EtherNet / IP veya diğer)
 • Arayüz portları (RS232, RS485)
 • PLC
 • HMI

Güvenlik Özellikleri;

Sürücünün gerektirebileceği güvenlik özelliklerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bunlar, fren kontrolü ve durdurma gibi temel özelliklerden hızlanma izleme, hız izleme ve hız limitleri gibi daha gelişmiş yeteneklere kadar değişebilir.

Çevre Koşulları;

Bir sürücü sistemi belirlenirken genellikle gözden kaçan konu, çevre koşullarıdır. Çünkü sürücü sisteminin güvenilirliğini sağlamak için sürücüler gibi elektrikli bileşenlerin uygun şekilde soğutulması, rakım ve ortam sıcaklığının tanımlanması gerekir. Tipik üretici verileri, rakım veya ortam sıcaklığı sınırları aşıldığında uygulanması gereken sürücüler için değer kaybı eğrileri sağlar.


ae8039ad-6663-4b48-9ca5-7020083af05d-1280x853.jpg

Ocak 31, 2021by Saypro Elektrik0

Elektrik motorları sanayide kullanılan elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde yetmişini oluştururlar. Bu nedenle elektrik motorlarının doğru korunması, plansız duruşların engellenmesi tesis boyunca yayılan bir verimlilik artışı sağlar. Motor korumasında kesin çizgilerle çekilmiş kurallar olmasa da motor korumada göz önünde bulundurulması gereken temel unsurlar vardır. Bu yazımızda motor koruması yapılırken, sık yapılan hatalara göz atacağız.

Düşük Gerilim Koruma Değerlerinin Hatalı Seçilmesi

Nominal gerilimlerinin altında çalışan motorlar aşırı ısınmaya maruz kalabilir ve daha kısa bir ömre sahip olabilir. Ulusal Elektrik İmalatçıları Birliği (NEMA)’ya göre motorların uzun süre nominal gerilimlerinin% 90’ının altında çalıştırılmasını önermemektedir. Bir düşük gerilim koruması çok yüksek ayarlanmışsa, gerekmediğinde motorun bağlantısını kesebileceğini göz önünde bulundurun.

Örneğin, 230V nominal gerilime sahip bir üç fazlı motor, NEMA’ya göre kabul edilebilir en düşük çalışma geriliminin 207 V seviyesindedir. Bununla birlikte, ayarlanabilir bir Düşük Gerilim rölesi 220V olarak ayarlanmışsa, motorun bağlantısını kesmek için% 5’lik bir gerilim azalması yeterli olacaktır.

Termal Aşırı Yük Ayarı 

Motorlar için aşırı yük koruma ayarı için temel gereksinim, NEC’ye göre tam yük akımlarının% 125’idir; ancak aşırı yük rölesi talimatlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. % 125 değeri röleye entegre edilmemişse, bunu motorun etiketindeki akım +% 25’e ayarlamalısınız.

Aşırı yük koruması çok düşük ayarlanırsa, normal çalışırken bile motor bağlantısı kesilebilir. Bu da gereksiz duruşa ve motorun istenildiği seviyede korunmadığı anlamına gelir. Tabii ki, motor aşırı yüklenmeye karşı yeterince korunmayacağından aşırı yük koruması da çok yüksek ayarlanmamalıdır. Örneğin, yerleşik olarak% 125 değerine sahip bir aşırı yük rölesini ayarlarken% 15 eklerseniz, gerçek aşırı yük koruma değeri %144 olur ve bu istenilen standartları karşılamaz.

Manyetik Koruma Seti 

Arıza koşulları gibi durumlarda, manyetik korumalar motorun bağlantısını derhal kesmeli, ancak bağlantı kesilmeden ani akıma izin vermelidir. Burada unutulmaması gereken durum ise, manyetik koruma sabitlenmişse, açma eğrisi ile ani akım değerlerinin koordineli bir şekilde çalışmasına izin verilmesi gerektiğidir. Özellikle motorda düşük gerilimli bir yol verici, soft starter veya değişken frekanslı sürücü varsa, ani akımın daha düşük olduğundan emin olmak fayda sağlayacaktır.


10a61595-4795-4e1b-b6b0-1b8bcc236189.jpg

Ocak 23, 2021by Saypro Elektrik0

Son zamanlarda özellikle  endüstriyel tesislerde elektrikli koruma ihtiyacının da ne kadar önemli olduğu birçok defa görülmüştür. Patlamaların yaşanmaması ve de kazalara önceden tedbirler alınması açısından vakum kontaktörler herhangi elektrik arkın oluşmasını engelleyip muazzam kesici görevi görmektedir.

Vakum Kontaktör Uygulamaları

Vakum kontaktörler endüstride pek çok alanda kullanılmaktadır. Vakum kontaktörler günümüzde orta gerilim sistemlerinde şu  uygulanmaktadır. Uygulama alanları ise;

Motorlar,

Standart ve ya yüksek verim indüksiyon,

Rotor kayma halkası sargıları,

Senkron makineler,

Trafo besleme anahtarları ve de

Kondansatör anahtarlama şeklinde yer almaktadır.

Ayrıca transformatörün anahtarlama işlemleri akımın taşınmasını ve de yönetilmesini içerir. Bu sebeple doğru bir şekilde de tasarlanmış vakum kontaktörlerin yaklaşık olarak 20 ile 40 kata kadar da olan ani kalkış akımını iletmeleri sorun oluşturmaz. Buna ek olarak vakum kontaktörler ve uygulama alanları mekanik yapılarıyla anahtarlama işleminin de doğası gereği oluşmakta olan yüksek ani akımları sorunsuz bir şekilde taşırlar.

Vakum Kontaktörlerin Kullanım Alanları

Vakum kontaktörlerin günümüzde kullanım alanları çok geniş olmaktadır. Bu alanlardan bazıları aşağıdaki gibidir:

Petrokimya tesisleri ve de rafinerileri,

Yeraltı madencilik ekipmanları,

İndüksiyon ısıtmalı fırınlar,

Kapasitör anahtarlamaları,

Kağıt Fabrikaları,

Tehlikeli alanda basınca dayanıklı olan ekipmanlar,

Testere tezgahları,

Tekstil fabrikaları,

Çelik fabrikaları,

Gıda işleme fabrikaları,

Elektrikli araçlar ve aydınlatma,

Maden İşletmeleri,

Konveyörler,

Çimento tesisleri,

Petrol pompalama,

Tünel açma makineleri,

Asansör ve de Taşıma Sistemleri şeklinde yer alır.

Vakum Kontaktör Avantajları Nelerdir?

Vakum kontaktörlerin en önemli avantajı benzersiz mekanik ve elektrik ömürdür. Hiçbir özel bakım veya ayarlama gerektirmez. Sağlam, kompakt ve hafif olan konvansiyonel hava arası şeklinde kontaktörlerden daha da küçük ve de daha sessiz olur. Kontrol kolaylığı sağlayan vakum kontaktör sistemi elektriksel olarak gerçekleştirilmekte olan bu kontaktör devresinin küçük ve de ideal olması, açma işlemi adına ek teçhizat gerektirmez bu da bir avantajdır. Özellikle kapasitif devrelerin de kesilmesinde daha uygun olur ve tekrar kapama yaptırılması da mümkündür. Ayrıca vakum konvaktörler dünyada kullanma eğilimi artmaktadır.


saypro.jpg

Aralık 15, 2020by Saypro Elektrik0

2020 yılının son günlerini yaşadığımız bu son dönemde 2020 yılında en çok okunan 5 içeriğini bir araya getirdik.

5-Mini Kontaktörler ve Kullanım Alanları

Kontaktörlerin uygulama sırasındaki konforu için, geniş aksesuar seçenekleri sunabilmesi gerekmektedir. Gelişmiş kontaktörler, kullanıcıya; sahip olduğu pek çok farklı aksesuar sayesinde çözümler sunar. Kontaktörlerin diğer bir önemli kullanım kolaylığı da, kompakt boyutları sayesinde; panolarda daha az yer kaplamasıdır. Mini kontaktör seçenekleri mevcuttur.

Yazının devamı için tıklayınız!

4-Doğru Kontaktörle Maliyetlerinizi Nasıl Azaltırsınız?

Pano imalatı birçok bileşenin aynı anda düşünülmesi gerektiren zorlayıcı bir süreçtir. Mühendislik, iş gücü, malzeme temel olarak bir panonun maliyetindeki temel unsurlardır. Maliyet tasarrufu dendiğinde ise akla ilk gelen daha az kablolama, daha az kurulum süresi ve test süreleri akla gelir. Birçok kişinin aklına ise kontaktör gelmeyecektir. Ancak günümüzde kontaktörler modern teknolojileri sayesinde, sizlere ciddi maliyet avantajı yaratabilir. Kontaktörlerin üstün mühendislik teknolojileri sayesinde nasıl maliyetleri düşürdüğüne bakalım.

Yazının devamı için tıklayınız!

3-İdeal Motor Koruma Nasıl Olmalıdır?

Elektrik motorları endüstrinin bel kemiği bileşenlerinden biridir. Motorlar sayesinde, endüstride istenilen mekanik güç sağlanır. Ülkemizde de elektrik motorları endüstride tüketilen elektrik enerjisinin yaklaşık %36sını tek başlarına oluştururlar. Bu nedenle elektrik motorlarının verimli ve kesintisiz çalışması bir işletme için hem enerji verimliliği hem de üretim verimliliği için oldukça önemlidir. Elektrik motorlarını oluşabilecek arızalara karşı korumak için dijital motor koruma röleleri etkili ve basit bir önlemdir. Ancak dijital motor koruma röleleri, motor ve uygulama çeşitliliğine göre doğru seçilmeli, endüstri 4.0’ı konuştuğumuz şu günlerde daha akıllı ve verimli bir çözüm sağlamalıdır. Bu yazımızda ideal bir dijital motor koruma rölelerinden beklentilerimizi işleyeceğiz.

Yazının devamı için tıklayınız!

2-LS ELECTRIC 9 Yıl Üst Üste Dünya’nın En Yenilikçi 100 Şirketinden Biri Seçildi!

LS ELECTRIC, küresel bir akademik bilgi servisi sağlayıcısı Clarivate Analytics tarafından üst üste 9. yıl  “Derwent Top 100 Global Innovator” olarak seçildi. LS ELECTRIC, birbirini takip eden 9. yılda bu ödülü kazanırken,  şirketin sadece dünya çapındaki patent portföyünün hacmi değil, aynı zamanda patent başarı oranı gibi belirli niteliksel yönleri bakımından küresel üst düzey şirketler arasında yer aldığını resmi olarak kanıtlanmıştır.

Yazının devamı için tıklayınız!

1-MCCB Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kompakt tip devre kesicilerden temin edilebilen geniş akım değerleri aralığı, çok çeşitli uygulamalarda kullanılmasını sağlar. MCCB’ler 15 amper gibi düşük değerlerden 2500 Amper’e kadar yüksek değerlere kadar kullanılabilir . Bu, hem düşük hem de yüksek güçte kullanılmalarına izin verir.

Yazının devamı için tıklayınız.


2021-1280x854.jpg

Aralık 15, 2020by Saypro Elektrik0

2020 yılında yaşanan küresel pandemi hayatımızın birçok noktasını önemli derecede etkiledi. Dijitalleşmenin altın çağını yaşadığı bu dönemde otomasyondan enerjiye birçok alanda değişim ve dönüşümlere tanıklık ediyoruz. Peki 2021 yılında enerji sektöründe yaşanacak trendler neler olacak, gelin hep birlikte bakalım.

1-Kurumsal Enerji Satın Almaları Hızlanacak

Kurumsal enerji satın alınması, bir enerji üreticisi ile büyük miktarlarda elektrik kullanan bir şirket arasındaki enerji satın alma anlaşmasını ifade eder. Kurumsal enerji pazarı, büyük ölçüde devasa ölçekli güneş ve rüzgar çiftliklerinden elektrik almak için uzun vadeli anlaşmalar imzalayan büyük teknoloji şirketlerinden kaynaklanmaktadır.

2-Sıfır Karbon Salınımı Önemini Arttıracak

Pandemi nedeni ile küresel iklim değişikliği önemini yitirmiş olsa da yeni bir çevre düzeni artık günümüz dünyasında olmazsa olmaz. Enerji Transitions Commission (ETC) tarafından, yayınlanan bir rapora göre, bu yüzyılın ortasında net sıfır karbon salınımına ulaşmak için yıllık 1-2 trilyon dolar, yani küresel GSYH’nin %1-1.5 civarı bir ek yatırım gerekiyor. Bu yatırım ise küresel ısınmayı 1.5 derece sınırının altında tutabilmek için net sıfır karbon salınımı hedefine ulaşılması gerekli. Yapılan bir araştırmaya göre 2000 yılından bu yana küresel ısınma ABD ve AB’ye en az 4 trilyon dolara mal oldu ve tropik ülkeler ise küresel ısınma başlamadan önceki hallerine göre %5 daha fakirleşti.

3-Hidrojen Sahalara Geri Dönüyor

1.000 endüstri yöneticisinin yakın zamanda yaptığı bir anket, hidrojen yakıt hücresi teknolojisinin  pille çalışan elektrikli araçlardan daha iyi performans göstereceği sonucuna vardı. Teknolojik ilerlemeler ve Ar-Ge’ye biriken tonlarca para, potansiyel olarak büyük bir geri dönüş için hidrojeni yeniden sahalara davet ediyor. Avrupa Birliği’nin iddialı hidrojen stratejisi ve dev hizmet kuruluşlarının hidrojene geçmesi  2050’ye kadar öngörülen 11 trilyon dolarlık hidrojen pazarı öngörmesine yol açıyor.

4-Elektrikli Araçlar Değişimi Hızlandırıyor

Petrol fiyatlarının artması, kaynakların azalması ve çevresel baskıların artmasıyla birlikte, tüm dünyada hükümetlerin ve vatandaşların benzinli arabalara göre daha iyi, daha temiz ve daha verimli alternatifler aramaları pek şaşırtıcı değil. Birleşik Krallık, Norveç, Fransa ve Almanya gibi ülkeler 2025’in başlarında yeni elektrikli olmayan araçların satışını yasaklayan bir yasa bile çıkardı.  Ancak, tıpkı bir asırdan uzun bir süre önceki ilk otomobiller gibi, kitlesel pazar için EV’ler üretmek de bir sürü zorluk çıkarıyor. İçten Yanmalı Motor’a (ICE) uygun bir alternatif sunmak çok kolay değil.

Ancak bunları motorlara, kontrol teknolojilerine ve pillere dönüştürmek, modelleri geliştirmek ve mükemmelleştirmek ve yaygın bir şekilde benimsenmeyi teşvik etmek zaman alıyor. Ancak 2019 yılında satılan her 40 araçtan birinin elektrikli araç olması ve Tesla’nın pandemi sürecinde rekora giden hisseleri 2021 yılında elektrikli araçları için iyi bir yıl olacağını şimdiden söylüyor.

5-Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 denilince ilk akla fabrika ve otomasyon sektörü gelse de enerji sektöründeki dijital dönüşümde oldukça önemli.  Endüstri 4.0 olarak adlandırılan dijital devrim, akıllı şebekeler oluşturmak, ve dağıtılmış üretimi yönetmek için yenilikçi teknolojiler içeriyor. IoT özellikli enerji uygulamalarının dijitalleşmesi ve uzaktan müdahale işlemlerine izin verdiği için işletmelere maliyetleri azaltması konusunda ciddi fırsatlar veriyor. Yine IoT sensörler ve dronelar enerji nakil hatlarında bakım ve operasyon süreçlerinde çok iyi işler çıkarıyor.


3

Endüstri ve elektrik dünyasından son gelişmeler….Küresel iklim değişikliği ile birlikte su tasarrufu her zamankinden daha önemli hale geldi.  Çünkü artık hem enerji hem de temiz […]

Endüstriyel Otomasyon’da Kurallar Değişiyor! LS Electric ve Saypro Elektrik’den Yeni Bir Adım
Şubat 8, 2021 Haber

Endüstriyel Otomasyon’da Kurallar Değişiyor! LS Electric ve Saypro Elektrik’den Yeni Bir Adım

Dünya devi LS Electric’in global tecrübesini yerel tecrübemizle birleştirerek çıktığımız bu [...]

AC Motor Sürücü Seçmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler
Şubat 7, 2021 Otomasyon

AC Motor Sürücü Seçmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

AC motor sürücüleri, farklı kontrol ara yüzleri, muhafazalar ve motor kontrol yöntemleri dahil olmak [...]

Motor Korumada Sık Yapılan Hatalar

Motor Korumada Sık Yapılan Hatalar

Elektrik motorları sanayide kullanılan elektrik enerjisinin yaklaşık yüzde yetmişini oluştururlar. Bu [...]

Saypro Ofisi

Atatürk Mahallesi Ertuğrul Gazi Sok. Metropol Plaza C1 Blok Kat:9 No:169
Ataşehir - İSTANBUL
+90 216 593 11 11

www.saypro.com.tr

saypro@saypro.com.tr

Bizi Takip Ediyor Musunuz?

Yeni ürünlerimizden ve kontrol sistemleri konularındaki bilgileri takip etmek için sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.